Co bude a nebude v sezoně 2017

Dlouho jsem nic nenapsal. A tak stejně jako jsem si dal předsevzetí do nového roku a začal jsem zase pravidelně trénovat, tak si do nové sezony dám předsevzetí něco napsat z každého závodu (pokud možno v řádu dnů po závodě, než to zapomenu). Zatím bych alespoň nastínil kde se letos proběhnu. Ti co mě sledují na facebooku už něco ví a ti ostatní se to dozví teď.

V letošní sezoně jsou důležité dvě věci. V první řadě je to podstatné zkrácení závodních distancí a v druhé řadě návrat k maratonu, kde bych se na podzim pokusil vylepšit osobní rekord z mého jediného maratonského pokusu v roce 2012 ve Stromovce. Plánované závody už jsem trochu tajně zveřejnil pod odkazem Plánované závody vpravo (na mobilu dole). Jsou tam i trmíny a odkazy, nebudu se teda opakovat a projdem si je jen stručně (ťukám to na mobilu cestou na Ještěd) jeden po druhém:

Ještěd Sky Race – už zítra se postavím na start závodu Honzy Dušánka, ze kterého mám možná větší respekt než ze Slavových 200 kilometrových 100MKMK. Je to sice krátké, ale zato rychlé, intenzivní a vertikální.

Pošemberský ultrakros – ještě kratší sprint, pro otestování rychlosti ideální. Ale hlavně je to Pošuk.

Jesenická 100 – je potřeba něco psát, já myslím že ne. Letos tedy se všema kontrolama, abych byl ve výsledcích  🙂

Půlmaraton údolím Moravské Sázavy – Pošuk bude test rychlosti, tady už to napálím naplno. Domácí certifikovaná  trať. Pokus o osobák, snad to klapne.

Kysucký maraton – ještě nevím jestli pojedu, pokud jo, tak to bude jen testovací závod, abych si připoměl co to obnáší držet 3 hodiny v tempu.

Nízkotatranská stíhačka – ještě nemám potvrzenou registraci, parťák nemá zaběhnuté kvalifikační závody, tak čekáme zbudou-li místa na startovce. Snad to klapne. V záloze jsem měl JUT, ale ten letos nebude.

YES!enický maraton – po dvou vynechaných ročnících, kdy jsem se pokoušel o dokončení 100MKMK, se vracím na start mého oblíbeného závodu. Laťku mám z roku 2012 celkem vysoko, takže vylepšení bude závislé na mnoha faktorech. Uvidíme.

Brněnský masakr – tenhle závod mě láká od té  doby co vzniknul, tak doufám že už to mají vyladěné a náležitě si to užiju.

Pražský maraton – ten pravý pražský maraton není v květnu, ale tradičně v říjnu. Letos 54. ročník. Tady bude první ostrý pokus o moje maratonské maximum.

Ústecký Vitasport maraton – no a na závěr, kdyby to v Praze nesedlo, jsem si nechal ještě jeden pokus. Případně zkusím ještě vylepšit.

Trailová závist – a na závěr sezony už jen krátké proběhnutí na okraji Prahy. Závod ultratrailistů Honzy Bartase a Zuzky Urbancové určitě bude stát za to.

Tak to jsou ty hlavní závody nastávající sezony. Mezitím si v rámci tréninku střihnu nějaké kratší lokální závody, ale moc toho asi nebude. Prozatím jsem si letos dal dva úvodní závody chlapáka Běh za břehem a Hněvkovský Běh Balatonem. Na prvním jsem si posunul osobák o nějakých 10 vteřin a 9. místo v nabité konkurenci chrtů natěšených na novou sezonu je myslím slušný. Druhý byl první ročník, takže není srovnání, ale průměrné tempo 4min/km na 11-kilometrové kopcovité trati a 5.flek je taky super. Pravidelný trénink zdá se nese první ovoce, tak jsem zvědavý, jak se to projeví zítra na Ještědu.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *